page banner

Webináře 2021

27.11.2021

Webináře 2021:

Webináře 2022

Připravujeme pro vás tato témata:   Systémy rozšířené odpovědnosti výrobce (EPR)Akcelerace využití BIOODPADŮOdpadové předpisy 2022 Nebát se Zeleného zadáváníUhlíková neutralitaSTAVEBNÍ ODPADY …

Připravujeme pro vás tato témata:

 

Systémy rozšířené odpovědnosti výrobce (EPR)

Akcelerace využití BIOODPADŮ

Odpadové předpisy 2022

Nebát se Zeleného zadávání

Uhlíková neutralita

STAVEBNÍ ODPADY cirkulárně (případové studie)

PLASTY cirkulárně (případové studie)

ENERGETIKA a OBH (případové studie)

SMART: Chytře na odpady v obcích a městech

Dotace a finanční nástroje pro ObH

 

Sledujte nás, abyste nepropásli vypsané termíny.

Číst dále
Sdílet:

01.09.2021

Webináře 2021:

Technická doporučení pro sledování webinářů přes platformu Happenee

Nezobrazuje se vám video? Podařilo-li se vám do portálu přihlásit, ale video webináře nevidíte, může to být způsobeno jedním z důvodů níže: 1) Nepoužívejte Internet explorer, doporučujeme určitě vyu…

Nezobrazuje se vám video?

Podařilo-li se vám do portálu přihlásit, ale video webináře nevidíte, může to být způsobeno jedním z důvodů níže:

1) Nepoužívejte Internet explorer, doporučujeme určitě využít jiný z prohlížečů (např. Google Chrome, Safari, Microsoft Edge,.. ) 

2) Jste-li připojeni na webinář v práci, ujistěte se, že vaše společnost neblokuje obsah z Vimeo, skrze které je webinář streamován

3) Pokud zjistíte, že při připojení na firemí wifi video nefunguje, zkuste se připojit použitím jiné VPN adresy případně se z firemní wifi zkuste odhlásit a použít svá mobilní data nebo jinou wifi, která nebude mít daná omezení zobrazovaného obsahu. 

 

Jaké potřebuji internetové připojení pro sledování živého přenosu? Doporučená síla připojení pro sledování přímého přenosu je 5 MB/s a vyšší. 

Mohu vysílání sledovat na tabletu či telefonu? Jistě, můžete si vybrat. Ale nejlépe vše uvidíte na obrazovce notebooku či stolního počítače, pro které je virtuální prostředí primárně naprogramováno. 

Číst dále
Sdílet:
suez_webinare_titulek

30.08.2021

Webináře 2021:

Odpady po 7. srpnu. Co mění vyhláška?

Odpady po 7. srpnu. Co mění vyhláška? ČAObH připravila ve spolupráci se SUEZ CZ a dalšími partnery na 31. srpna a 2. září webináře pro průmyslové původce odpadů, respektive p…

Odpady po 7. srpnu. Co mění vyhláška?

ČAObH připravila ve spolupráci se SUEZ CZ a dalšími partnery na 31. srpna a 2. září webináře pro průmyslové původce odpadů, respektive pro města a obce na aktuální témata.

Co všechno změnila vyhláška o podrobnostech nakládání s odpady? Které změny platí hned, které později? Které změny mají největší dopad na odpadové hospodářství? Na co si dát pozor? Jak odpovídá MŽP na nejčastější dotazy?

Na všechny tyto dotazy vám moderované webináře dají odpověď. Hlavní úlohy prezentátorů se zhostí řečníci ze společnosti SUEZ CZ a.s., jako hosté vystoupí zástupce společnosti Nestlé Česko s.r.o. a autorizované obalové společnosti EKO-KOM a.s...

Jak hodnotíte půlroku od přijetí zákona o odpadech?
To je otázka na účastníky a také na Petra Špičáka, technického ředitele SUEZ CZ a.s. Na přelomu roku jsme vítali zákon, u jehož prosazení stála ČAObH a její členové, byť měl velmi kompromisní podobu. Přesto nastavil rámec pro změnu. Dochází k této změně i v praxi? Jak tomu pomáhá nová vyhláška?

Jak zachytit trend v oblasti obalů a připravit se na ekomodulaci?
To je otázka, kterou položíme Janě Blecherové ze společnosti Nestlé Česko s.r.o. Seznámí nás se závazky společnosti v oblasti recyklace obalů a s tím, jak se staví firma k ekomodulaci a co naopak očekává od státu či regulátorů. Lze při zachování funkčnosti obalu vůbec recyklovat?

Pro obce nastává změna například také v otázce školních sběrů.
S Lubomírem Jandou ze společnosti EKO-KOM a.s. se budeme věnovat také tomu, zda není čas na revizi nastavení systému nakládání s odpady v obcích.

Pro účastníky webinářů jsou jako vždy k dispozici záznamy z webináře a prezentace. Přihlásit se můžete přes odkazy níže.

Odpady po 7. srpnu. Co mění vyhláška?

Odpady po 7. srpnu. Co mění vyhláška pro obce?

 

Číst dále
Sdílet:
2021gdna-web-aktualitaweb-gd-226

12.05.2021

Webináře 2021:

Je GREEN DEAL hrozba, anebo příležitost?

Zveme vás na jedinečný cyklus webinářů 15. 6. – 22. 6. – 29. 6. 2021 Co přináší a přinese GREEN DEAL českému průmyslu? A co přinese životnímu prostředí? Čistě pragmaticky se na green deal podíváme v c…

Zveme vás na jedinečný cyklus webinářů 15. 6. – 22. 6. – 29. 6. 2021 Co přináší a přinese GREEN DEAL českému průmyslu? A co přinese životnímu prostředí? Čistě pragmaticky se na green deal podíváme v cyklu webinářů nabitém informacemi, který připravila Česká asociace oběhového hospodářství. Cyklus sestává ze tří jedinečných on-line setkání. Potkat se můžete se zástupci klíčových ministerstev a průmyslu. Záštitu nad cyklem webinářů převzalo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR a Ministerstvo životního prostředí ČR. Cyklus je určen především zástupcům průmyslu, ale i dalším zájemcům o téma.

GREEN DEAL, Zelená dohoda pro Evropu určuje priority Evropské komise na léta 2020-2025. Balíček opatření byl představen 11. prosince 2019. Jejich smyslem je přechod na udržitelnější, ekologičtější hospodářství. Pro dosažení cílů Dohody v oblasti klimatu a energetiky do roku 2030 bude potřeba přibližně 260 miliard eur dodatečných ročních investic, tedy přibližně 1,5 % hrubého domácího produktu. Jaká je realita? Jak konkrétně už se propisuje do světa průmyslu? A jak rychle je třeba postupovat, abychom nezaspali?

Zůstaňme trpěliví, zůstaňme ještě on-line, Webináře se uskuteční v on-line prostředí caobh-eventy.cz, která kombinuje výhody on-line a živého setkávání. Umožňuje sledovat řečníky pomocí LIVE streamu v pohodlí vaší kanceláře nebo domova, ale zároveň můžete na řečníky reagovat v živém chatu a pokládat dotazy. Paralelně s probíhajícím webinářem se zde můžete ostatním účastníkům blíže představit a navazovat kontakty.

Řečníci jsou zajedno: Na Green Deal se musíme připravit.  

Více informací o jednotlivých řečnících zde.

 

Program:

webinář #1 - 15. 6. 2021 (9:00 – 13:00)

Karel Havlíček, místopředseda vlády - videozdravice

Richard Brabec, ministr MŽP - úvodní slovo

Silvana Jirotková, MPO - GD jako výzva pro průmysl

Vladislav Smrž, MŽP – GD jako výzva pro životní prostředí

Jaroslav Rokos - Sokolovská uhelná, případová studie

Zdeněk Horsák, SUEZ CZ - GD a cirkulární ekonomika

Vyhlášení výzvy a moderovaná diskuse

 

webinář #2 - 22. 6. 2021 (9:00 – 13:00)

Zdeněk Horsák, SUEZ CZ - „Neuralgické body“ GD v ČR

Jan Pavlík, Enviros - Finanční zdroje pro GD

Kateřina Kodadová, SUEZ CZ - Výzva pro účastníky - GD jako příležitost pro všechny aktéry

Katarína Kajánková, Aliance pro ženy v ObH - GD a spotřebitel, role průmyslu

Konkrétní kroky 2021/22 pro GD v ČR – Zbyněk Kozel, EKO-KOM a další členové ČAObH

Radek Špicar, SPČR – Realita GD anebo co váš byznys čeká

Diskuze a zodpovězení dotazů

webinář #3 – 29. 6. 2021 (9:00 – 13:00)

Jan Mraček, HK ČR - GD v teorii a v praxi průmyslových podniků

GD jako příležitost pro všechny aktéry – výsledky a best practices z průmyslových podniků

Závěrečná diskuse a zodpovězení dotazů.

Přihlášení a cena
Cena celého cyklu tří webinářů v termínech 15. 6. – 22. 6. – 29. 6 2021 vždy od 9:00 do 13:00 je 1 500 Kč bez DPH.
Registrovat se můžete zde.

Číst dále
Sdílet: